вівторок, 17 грудня 2024 р.

Наші руки золоті

 Сьогодні ми провели майстерку для наших сусідів, дітвори з нашого мікрорайону, учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи №3 для дітей з вадами слуху.

Мета нашого заходу – створення позитивного настрою та святкової атмосфери для  найменших жителів нашого міста перед різдвяно-новорічними святами. Діти з радістю виготовляли ялинкові прикраси власноруч. Присутні мали змогу спілкуватися, отримувати увагу, радувати себе своїми саморобками.

Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховаємо, чому навчимо, які паростки добра, справедливості  ми в них закладемо, залежить не тільки їхнє майбутнє, а й майбутнє країни.


 

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Під тінню Чорнобильського крила

 Щорічно 14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ті, хто вважають цей день своїм святом, вже давно називають його Днем ліквідатора. Адже ця дата – не тільки свічка пам’яті на честь загиблих товаришів, а й день, що згуртував величезну кількість людей перед лицем страшної біди, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

В житті всіх українців, Чорнобиль є незагоєною раною. Люди ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення зупинили невидимого і дуже підступного ворога – радіацію.

         І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’яніє чорним вогнищем скорботи в нашому житті. Напередодні цього дня в бібліотеці-філії №8, що на «Шкільному», пройшов  історичний екскурс «Під тінню Чорнобильського крила».

         В читальній залі  оформлена виставка книг «Поламанні життя», яка висвітлює події Чорнобильської трагедії, та надає інформацію про її ліквідаторів. Наші відвідувачі мали нагоду переглянути відеофільм про людей, які  усували наслідки аварії .

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.


 

вівторок, 10 грудня 2024 р.

Зі злом миритися не можна

 Бібліотекарі філії №8, що на «Шкільному», долучилися до щорічної Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» та провели бібліопорадник «Стоп насильству». Це корисний та потрібний захід на неприємну тему. Що таке булінг? Які види булінгу існують? Як йому протистояти? …

Протягом дня користувачі та гості бібліотеки переглянули відео «Що таке булінг? Яким він буває та як спробувати його позбутися?». Під час перегляду обговорювалися форми булінгу, його види, типові риси  учнів «булі» та жертв.

Впевнені, що подібні заходи дуже потрібні юному поколінню .  А сьогодні, сподіваємось, діти та підлітки отримали певні знання, і це допоможе їм визначитися, зорієнтуватися, як себе поводити, якщо вони потраплять в неприємну ситуацію, пов’язану з таким явищем, як булінг. 


 

четвер, 5 грудня 2024 р.

Дякуємо усім, хто допомагає.

 З нагоди Міжнародного дня волонтера у бібліотеці-філії №8 презентовано виставку «День волонтера: дякуємо усім, хто допомагає!».

Волонтерський рух сьогодні об'єднав мільйони українців. Волонтерство – це те, що допомогло вистояти Україні у самі важкі часи. Саме завдяки українським волонтерам – їхній активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна відстоює незалежність.

Матеріали, представлені на виставці, розповідають про волонтерський рух, історію його виникнення, розвитку та сучасні реалії.

То ж маємо подякувати усім волонтерам, за те, що вони підставляють плече країні і армії у важкі часи, міняють світ і нас на краще. 


 

 

Вони захищають наше майбутнє

 Напередодні Дня збройних сил України працівники бібліотеки філії №8, що на «Шкільному» відкрили патріотичну сторінку «Вони вмирали, щоб жила Україна!», метою якої стало вшанування героїзму та самовідданості наших військових.

Наші Збройні сили – це міць і сила, хоробрість та відвага, меч і щит нашої країни. А витримка, сміливість, самопожертва наших воїнів – дає українській державі змогу стояти, битися, відповідати ворогу й досягати успіху в боях, у захисті українців.

             В читальній залі презентовано книжкову виставку «Нація нескорених: від княжих часів до сьогодення». Підібрана література висвітлює інформацію про історію створення та розвиток Збройних Сил України, про героїчну боротьбу військовослужбовців  з російським агресором в сучасній російсько-української війні. Адже сучасні захисники продовжують традиції дружинників Русі, козаків війська Запорозького та ще низки військових формацій різних епох.

Молодші гості мали нагоду переглянути відеоролик «День Збройних Сил України», який ознайомив з історією утворення української армії та з її героїчними сторінками.

Український народ довіряє ЗСУ і вірить у вашу силу й незламність. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг

Дякуємо кожному воїну й кожному командиру за кожне збережене життя, за кожен метр землі, що не дісталася ворогу!

 

 





 

 

 

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Дзвони 33-го

 Голод… Це страшне слово повертає нас у далеке минуле. Пам’ять про жертв рукотворного злочину, організованого комуністичною диктатурою Москви, спонукає весь український народ у скорботі доземно схиляти голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. 

Тому у четверту суботу листопада українці всього світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і голоду 1921-1923 та 1946-1947 років.

Сьогодні в читальній залі бібліотеки №8, відбувся медіавернісаж «Дзвони 33-го», метою якого є висвітлення теми Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, усвідомлення цієї трагічної сторінки у долі кожної української родини.

Гостям бібліотеки було презентовано книжкову виставку «Голодомор. Помста за свободу»,  на якій представлені інфоматеріали, ілюстровані матеріали, документальні видання та спогади очевидців тієї страшної трагедії. Користувачам було запропоновано переглянути документальний фільм «Голодомор. Великий злам».

Зараз Росія знову повторює страшні злочини проти українців, руйнуючи цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, житлові будинки, вбиваючи та катуючи мирних жителів. Метою Росії завжди було і є знищення української ідентичності та національної ідеї.



 

Як стати видимим на дорозі у темряві

 Чимало дорослих  задумуються над тим, як убезпечити дітей від дорожніх автопригод у темну пору доби. Як варіант, можна використати флікери  – світловідбиваючі елементи на одязі чи ранцях. Це дасть змогу водіям побачити юних пішоходів на відносно далекій відстані.

Стати видимим на дорозі у темряві, допомагають працівники бібліотек  нашого міста, завдяки проєкту “Амбасадори безпеки”. Саме тому у бібліотеці-філії №8, що на «Шкільному» , працює майстерка з виготовлення флікерів.

Всі охочі можуть зайти до бібліотеки  та подбати про власну безпеку на дорозі. Запрошуємо на майстер-класи до нашої книгозбірні.



 

четвер, 21 листопада 2024 р.

Незламність України – в єдності народу!

 

21 листопада в Україні – День Гідності та Свободи, це особливий день для кожного українця, адже він є символом мужності, єдності та прагнення до справедливості. В цей день ми згадуємо події, які змінили хід нашої історії: Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013–2014 років. День Гідності та Свободи – це нагадування про те, що в єдності наша сила.

 Ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у вільній та демократичній державі. Ми пам’ятаємо про минуле, щоб будувати майбутнє – вільне, гідне, незалежне.

Нехай цей день завжди буде символом нашої незламності, віри та спільної мети. Адже ми знаємо, що Україна – це країна вільних і гідних людей.

 


вівторок, 12 листопада 2024 р.

Мовне СВ

 

Під такою назвою пройшло засідання новоствореного розмовного клубу «Мовоманія.UA»   в бібліотеці-філії №8, що на Шкільному мікрорайоні.

Основна  відмінність  клубу  від  курсів  української  мови – невимушена атмосфера для розмов усіх охочих підвищити свій рівень знань з української мови, що прагнуть осягнути глибину української мови, її силу і красу. У кожного, хто прийшов в клуб – своя мотивація. Комусь це життєво необхідно, комусь просто цікаво,

Вихід нової книги – завжди радісна  подія як для автора так і для читачів. Користувачі нашої бібліотеки мали нагоду стати учасниками презентації книги «Дажбог день», в якій описано історичний шлях України від давнини до сьогодення. Автором якої є відомий журналіст та літератор  Сергій Полулях,  який був запрошений на  засідання клубу «Мовоманія.UA» . Він  розповів про свій шлях до письменництва, ідею написання книги та труднощі її видавництва під час війни.

Учасники клубу могли поспілкуватися  з автором, поставити питання насолодитися віршами від нього.


 

 

субота, 19 жовтня 2024 р.

Я у кіберпросторі

 Інтернет-технології вже стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства. Із кожним роком кількість користувачів всесвітньої мережі неухильно зростає. Проте з розширенням глобальної мережі, збільшенням кількості доступної інформації виникає проблема достовірності.

В Інтернеті є своя небезпека, адже Інтернет – анонімний, його важко контролювати. Діти допитливі, у них ще немає того життєвого досвіду, який дозволив би їм визначити обман і маніпуляцію. Більшість дітей не володіють інформацією про небезпеку Інтернету  й  не мають сформованих навичок онлайн-культури. Тож дуже важливо навчити дітей правильно реагувати на загрози Інтернету.

Напередодні Глобального тижня медіаграмотності, який відзначають у всьому світі 24–30 жовтня, працівники нашої бібліотеки підготували, для своїх юних користувачів, путівник безпеки «Я у кіберпросторі».

Путівник надає інформацію, з якими небезпечними речами стикаються діти в Інтернеті та знайомить із сайтами, завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.

Отже, не треба нехтувати ніякими засобами захисту. Пам’ятаймо про те, що мова йде про безпеку, здоров’я  дітей. Та не забуваймо, що найнадійніший захист – це знання і розуміння.