пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Дзвони 33-го

 Голод… Це страшне слово повертає нас у далеке минуле. Пам’ять про жертв рукотворного злочину, організованого комуністичною диктатурою Москви, спонукає весь український народ у скорботі доземно схиляти голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. 

Тому у четверту суботу листопада українці всього світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і голоду 1921-1923 та 1946-1947 років.

Сьогодні в читальній залі бібліотеки №8, відбувся медіавернісаж «Дзвони 33-го», метою якого є висвітлення теми Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, усвідомлення цієї трагічної сторінки у долі кожної української родини.

Гостям бібліотеки було презентовано книжкову виставку «Голодомор. Помста за свободу»,  на якій представлені інфоматеріали, ілюстровані матеріали, документальні видання та спогади очевидців тієї страшної трагедії. Користувачам було запропоновано переглянути документальний фільм «Голодомор. Великий злам».

Зараз Росія знову повторює страшні злочини проти українців, руйнуючи цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, житлові будинки, вбиваючи та катуючи мирних жителів. Метою Росії завжди було і є знищення української ідентичності та національної ідеї.



 

Як стати видимим на дорозі у темряві

 Чимало дорослих  задумуються над тим, як убезпечити дітей від дорожніх автопригод у темну пору доби. Як варіант, можна використати флікери  – світловідбиваючі елементи на одязі чи ранцях. Це дасть змогу водіям побачити юних пішоходів на відносно далекій відстані.

Стати видимим на дорозі у темряві, допомагають працівники бібліотек  нашого міста, завдяки проєкту “Амбасадори безпеки”. Саме тому у бібліотеці-філії №8, що на «Шкільному» , працює майстерка з виготовлення флікерів.

Всі охочі можуть зайти до бібліотеки  та подбати про власну безпеку на дорозі. Запрошуємо на майстер-класи до нашої книгозбірні.



 

четвер, 21 листопада 2024 р.

Незламність України – в єдності народу!

 

21 листопада в Україні – День Гідності та Свободи, це особливий день для кожного українця, адже він є символом мужності, єдності та прагнення до справедливості. В цей день ми згадуємо події, які змінили хід нашої історії: Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013–2014 років. День Гідності та Свободи – це нагадування про те, що в єдності наша сила.

 Ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у вільній та демократичній державі. Ми пам’ятаємо про минуле, щоб будувати майбутнє – вільне, гідне, незалежне.

Нехай цей день завжди буде символом нашої незламності, віри та спільної мети. Адже ми знаємо, що Україна – це країна вільних і гідних людей.

 


вівторок, 12 листопада 2024 р.

Мовне СВ

 

Під такою назвою пройшло засідання новоствореного розмовного клубу «Мовоманія.UA»   в бібліотеці-філії №8, що на Шкільному мікрорайоні.

Основна  відмінність  клубу  від  курсів  української  мови – невимушена атмосфера для розмов усіх охочих підвищити свій рівень знань з української мови, що прагнуть осягнути глибину української мови, її силу і красу. У кожного, хто прийшов в клуб – своя мотивація. Комусь це життєво необхідно, комусь просто цікаво,

Вихід нової книги – завжди радісна  подія як для автора так і для читачів. Користувачі нашої бібліотеки мали нагоду стати учасниками презентації книги «Дажбог день», в якій описано історичний шлях України від давнини до сьогодення. Автором якої є відомий журналіст та літератор  Сергій Полулях,  який був запрошений на  засідання клубу «Мовоманія.UA» . Він  розповів про свій шлях до письменництва, ідею написання книги та труднощі її видавництва під час війни.

Учасники клубу могли поспілкуватися  з автором, поставити питання насолодитися віршами від нього.