Сьогодні одній із найвідоміших українок сучасності виповнюється 95 років. Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості.
Ліна Костенко народилася 19березня 1930 року в невеличкому місті Ржищів (Київщина) у родині вчителів. У Ліни Костенко було тавро дочки «ворога народу» (батька поетеси, Василя Костенка, блискучого педагога і поліглота, який знав 12 мов, у 1936-му засудили на 10 років концтаборів).
Коли їй було 11 років почалася Друга Світова війна. Ці дитячі спогади вплинули на її творчість, вона багато писала про війну та мир.
Перші вірші Ліна Костенко опублікувала в 16 років. За першою освітою вона педагог. Другу вищу здобувала у Московському літературному інституті.
У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Вимушене мовчання тривало 16 років, в Україні твори Костенко не друкувалися. За час вимушеного мовчання поетеса не сиділа склавши руки та створила свої найкращі твори: «Берестечко», «Маруся Чурай» та поезії, що згодом ввійшли до збірок «Над берегами вічної ріки» та «Неповторність».
Ліна Костенко – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Вона відмовилась від звання Героя України, так як для неї політичні заслуги неважливі, так як покликання письменника – лише писати.
У нашій бібліотеці на Вас чекають книги автора, тож запрошуємо до книгозбірні, щоб ознайомитися з творчістю талановитої поетеси.
Немає коментарів:
Дописати коментар